Abone Veri Tabanları

Konular: Astronomi ve Astrofizik,Din ve Felsefe,Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler,Edebiyat,Eğitim,Fen Bilimleri,Fizik,Görsel Sanatlar,Halk Sağlığı,İktisat,İşletme ve Yönetim,Psikoloji,Sağlık ve Tıp,Siyaset Bilimi,Sosyal Çalışmalar,Sosyal ve Beşeri Bilimler,Tarih,Teknoloji,Yaşam Bilimleri

Dünyanın en kapsamlı çok disiplinli veri tabanı olan Academic Search Ultimate, sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır. İçerik: • Özetleri ile birlikte indekslenen 17,900’e yakın dergi • Toplam tam metin dergi : 11,900’den fazla • Hakemli tam metin dergi : 8,700’e yakın • Web of Science ya da Scopus indekslerindeki aktif tam metin dergi: 5,300’den fazla • Tam metin dergilerin indekslendiği sosyal ve beşeri bilimler alan ve atıf indeksleri: ATLA Religion, ERIC, Historical Abstracts, MLA International Bibliography, PsycINFO, Social Sciences Citation Index (SSCI), Scopus • Tam metin dergilerin indekslendiği fen bilimleri ve mühendislik alan ve atıf indeksleri: AGRICOLA, Biological Abstracts, CAB Abstracts, Chemical Abstracts, E.I. Compendex, GeoRef, Inspec, Science Citation Index (SCI), Scopus • 80 farklı ülkenin yayıncılarından derlenen küresel içerik. • Örnek yayıncılar: American Association for the Advancement of Science, American Bar Association, Cambridge University Press, Duke University Press, Elsevier, Johns Hopkins University Press, Karger AG, MIT Press, Oxford University Press, Springer Nature, Taylor & Francis, Wiley, World Scientific Publishing ve daha fazlası • Aralarında AAAS’nin Science dergisinin de bulunduğu dünyanın en önemli dergilerinin tam metinleri • 1887’ye kadar uzanan arşiv kapsamı

Konular: Biyoloji,Biyoteknoloji,Eczacılık ve İlaç Bilimi,Kimya,Mühendislik

Amerikan Kimya Derneği tarafından yayınlanan, uygulamalı kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, biyoteknoloji, temel kimya, organik kimya, eczacılık, polimer ve malzeme bilimi vb. konuları kapsayan 50'den fazla dergiye ilk sayılarından bu yana tam metin erişim olanağı sunan veri tabanı, Üniversitemiz IP adresleri üzerinden erişime açıktır. Dergilerden konunuzla ilgili makaleleri ücretsiz olarak e-posta adresinize gönderen; ASAP Alerts ve TOC Alerts duyuru hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız; lütfen http://pubs.acs.org/journals/asap/ adresini ziyaret ediniz.

Konular: Bilgi Teknolojileri,Çevre Bilimleri,Eczacılık ve İlaç Bilimi,Güç ve Enerji,İktisat,İletişim ve Medya,İşletme ve Yönetim,Mühendislik,Pazarlama

1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir.

Konular: Fen Bilimleri,Mühendislik,Teknoloji,Yaşam Bilimleri

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.

Konular: Bilgi Teknolojileri,Mühendislik,Uygulamalı Bilimler,Biyoteknoloji,Teknoloji

Amerikan Test ve Malzemeler Derneğinin, üretim teknolojileri ve mühendislik alanında tam metin erişim sağlayan bir veri tabanıdır. Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Sağlık ve Güvenlik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Malzeme Bilimi Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Nükleer, Güneş, Jeotermal Enerji, Petrol Mühendisliği alanlarında, e-kitap, e-dergi, standartlar, AR-GE çalışmaları vb. yayınları kapsamaktadır.

Konular: Multidisipliner

Business Periodicals Index Retrospective™ 1913-1982, işletme tarihi üzerine, hesaplardan teknolojik gelişmeler ve işletme stratejilerine, pazarlama zaferlerinden başarısızlıklarına, şirket profillerine ve büyük yöneticilere kadar zengin bir kaynak özeti sunar. Bu veritabanı, telekomünikasyonun tarihinden küresel otomotiv pazarının yükselişine, uluslararası para sisteminin kuruluşundan dünya çapında kredi sorunlarına kadar günümüz kapitalizmine şekil veren gelişmelerin geniş kapsamına yönelik araştırmalar için çok değerli bir kaynaktır. Bu kaynak 2,5 milyondan fazla makaleden alıntılarla birlikte 1.000'den fazla süreli yayının dizinlerini içerir.

Konular: Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler,Hukuk,İktisat,İşletme ve Yönetim,Pazarlama,Politika ve Hükümet,Siyaset Bilimi,Tarım ve Tarım Ticareti,Tüketici Sağlığı

İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakülteleri için derlenen Business Source Ultimate, alanında dünyanın en kapsamlı tam metin dergi içeriğinin yanı sıra sunduğu birçok farklı doküman türü ile komple bir araştırma aracıdır. Business Source veri tabanları; Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır. Kapsadığı konulardan bazıları: Bankacılık, çalışma ekonomisi, ekonometri, ekonomi, finans, iktisadi gelişme, iktisat, iktisat politikası, iktisat teorisi, iş ve işletme yönetimi, mali iktisat, maliye teorisi, muhasebe, pazarlama, uluslararası iktisat, üretim yönetimi, yönetim bilişim sistemleri, yönetim ve organizasyon, v.b.

Konular: Çevre Bilimleri,Fen Bilimleri,Ormancılık,Tarım ve Tarım Ticareti,Uygulamalı Bilimler,Veterinerlik,Yaşam Bilimleri

CABI Publishing tarafından oluşturulmuş olan CAB Abstracts (1973 to Present), tarım, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik ve çevre de dahil olmak üzere uygulamalı hayat bilimlerindeki araştırma ve geliştirme literatürünü içermektedir. Kapsamı, 1973'e kadar gitmektedir.

Konular: Multidisipliner

Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan akademik dergilerin tam metinlerini içeren bu veri tabanı, hem çok disiplinlidir hem de birçok farklı dilde yayını kapsar. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30’un üzerinde ülkeden 660’a yakın tam metin dergiden oluşan bir koleksiyon sunar. İçerdiği konulardan bazıları: Edebiyat, fen bilimleri, hukuk, iş ve ekonomi, kütüphane ve bilgi bilimleri, mühendislik, siyaset bilimi, sosyoloji, tarih, tıp ve sağlık bilimleri, v.s.

Konular: Anatomi ve Fizyoloji,Beslenme ve Diyetetik,Diş Hekimliği,Eczacılık ve İlaç Bilimi,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,Halk Sağlığı,Hemşirelik ve Tamamlayıcı Sağlık Bilimleri,Sağlık ve Tıp,Spor Hekimliği,Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp

Elsevier Yayınevi tarafından kullanıma sunulan Clinical Key veri tabanı, 35 tıbbi uzmanlık alanında yaklaşık 1.200 e- kitap, 610’un üzerinde e-dergiye ve 13.000 den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosuna tam metin olarak erişim sağlar. Veri tabanı 2016 yılından bu yana üniversitemiz IP adresleri üzerinden tüm kullanıcılarımızın erişimine açıktır. Clinical Key altındaki 1180+ kitaba erişim için sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sağ-üst köşesinde bulunan ''Register'' ikonuna tıklayıp kayıt yapmanız gerekmektedir. Bir seferlik bu kayıt işleminden sonra, kendi hesabınıza “ log in” bölümünden girerek bir çok özelliği kullanabilirsiniz.