E-Kitap Veri Tabanları

Konular: Multidisipliner

Kullanıcı sınırı bulundurmadan 172.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik ve yüksek ilgililik sıralaması, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır.

Konular: Astronomi ve Astrofizik,Bilgisayar Bilimleri,Biyoloji,Çevre Bilimleri,Diş Hekimliği,Eczacılık ve İlaç Bilimi,Fizik,Güç ve Enerji,Kimya,Mühendislik,Psikoloji,Sağlık ve Tıp,Tarım ve Tarım Ticareti,Yaşam Bilimleri

Elsevier yayınevinin 1995-2006 yılları arasında yayınlanan bilgisayar bilimleri, biyoloji, çevre, eczacılık, enerji, fizik ve astronomi, kimya, matematik, materyalbilim, mühendislik, psikoloji, tarım, tıp ve diş hekimliği konularında 3700'den fazla yayını satın alınarak üniversitemiz internet uçları üzerinden erişiminize sunulmuştur. Koleksiyonun içinde Elsevier Yayınevinin e-kitaplarına ScienceDirect veri tabanından erişebilirsiniz.

Konular: Multidisipliner

Akademisyenler, bilim insanları, öğrenciler ve meraklıların, akademik bilgiye hızlı ve kolay erişimini gerçekleştirmek amacıyla, Dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konuda 22.000 E-Kitap içerir.

Konular: Bilgi Teknolojileri,Bilgisayar Bilimleri,Fen Bilimleri,Mimarlık,Sağlık ve Tıp,Sanat ve Eğlence,Spor ve Beden Eğitimi,Tarih,Multidisipliner

MasterFILE Complete’in tamamlayıcısı olan bu kaynak, referans kitapların elektronik versiyonlarından oluşturulmuştur. 800’e yakın tam metin eKitap içeren bu koleksiyondaki eKitaplar Abdo Publishing, Cambridge Scholars Publishing, Cornell University Press, Nomad Press, The University of North Carolina Press gibi önemli yayınevlerinden gelmektedir. Bilgisayar, bilim, biyografiler, finans, genetik, kariyer, mimari, moda ve tasarım, sağlık, sanat, seyahat, spor, tarih gibi kişisel referans konularını kapsar.

Konular: Multidisipliner

Elektronik Kitap Veri Tabanı, tüm akademik konuları kapsayan (multi-disciplinary), kitap ve diğer dokümanların tam metinlerini içeren, hem eğitim-öğretim hem de araştırma düzeyine uygun bir e-kitap hizmetidir. Ebook Central'ın Anlaşmalı (Aggregated) ve Yayınevi (Publisher-Branded) veri tabanlarında, dünyanın önde gelen 180 yayıncısına ait toplam 42.000'in üzerinde kitap, harita, rapor ve diğer dokuman yer almakta ve her ay yüzlerce yeni kitap eklenmektedir. ProQuest Ebook Central e-kitap hizmetinde, kullanıcı seçtiği kitaplarla kendi rafını oluşturabilir, okuduğu metinlerde önemli kısımlar ve sayfalar işaretlenebilir, notlar yazılabilir ve bunlar kullanıcının tanımladığı şifrelerle daha sonraki kullanımlar için kaydedilebilir.

Konular: Multidisipliner

Turcademy, Türkiye’de akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak bu yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur. ANLAŞMALI YAYINEVLERİ Anı Yayıncılık, Adalet Yayınevi, Dora Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Müzik Eğitimi Yayınları, Palme Yayınevi, Pegem Akademi, Seçkin Yayıncılık