Abone Veri Tabanları

Konular: Astronomi ve Astrofizik,Din ve Felsefe,Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler,Edebiyat,Eğitim,Fen Bilimleri,Fizik,Görsel Sanatlar,Halk Sağlığı,İktisat,İşletme ve Yönetim,Psikoloji,Sağlık ve Tıp,Siyaset Bilimi,Sosyal Çalışmalar,Sosyal ve Beşeri Bilimler,Tarih,Teknoloji,Yaşam Bilimleri

Academic Search Complete, 7.300’den fazla hakemli dergi dahil, 8.500’den fazla tam metinli süreli yayın ile en kapsamlı akademik, multidisipliner tam metin veritabanıdır. Tam metinlere ilaveten, bu veritabanı, 12.500’den fazla dergi ve monograflar, raporlar, konferans tutanaklar, vb. dahil olmak üzere toplamda 13.200’den fazla yayın için dizin ve özetler sunar.

Konular: Biyoloji,Biyoteknoloji,Eczacılık ve İlaç Bilimi,Kimya,Mühendislik

Amerikan Kimya Derneği tarafından yayınlanan, uygulamalı kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, biyoteknoloji, temel kimya, organik kimya, eczacılık, polimer ve malzeme bilimi vb. konuları kapsayan 50'den fazla dergiye ilk sayılarından bu yana tam metin erişim olanağı sunan veri tabanı, Üniversitemiz IP adresleri üzerinden erişime açıktır. Dergilerden konunuzla ilgili makaleleri ücretsiz olarak e-posta adresinize gönderen; ASAP Alerts ve TOC Alerts duyuru hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız; lütfen http://pubs.acs.org/journals/asap/ adresini ziyaret ediniz.

Konular: Bilgi Teknolojileri,Çevre Bilimleri,Eczacılık ve İlaç Bilimi,Güç ve Enerji,İktisat,İletişim ve Medya,İşletme ve Yönetim,Mühendislik,Pazarlama

1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir.

Konular: Fen Bilimleri,Mühendislik,Teknoloji,Yaşam Bilimleri

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.

Konular: Bilgi Teknolojileri,Mühendislik,Uygulamalı Bilimler,Biyoteknoloji,Teknoloji

Amerikan Test ve Malzemeler Derneğinin, üretim teknolojileri ve mühendislik alanında tam metin erişim sağlayan bir veri tabanıdır. Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Sağlık ve Güvenlik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Malzeme Bilimi Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Nükleer, Güneş, Jeotermal Enerji, Petrol Mühendisliği alanlarında, e-kitap, e-dergi, standartlar, AR-GE çalışmaları vb. yayınları kapsamaktadır.

Konular: Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler,Hukuk,İktisat,İşletme ve Yönetim,Pazarlama,Politika ve Hükümet,Siyaset Bilimi,Tarım ve Tarım Ticareti,Tüketici Sağlığı

Business Source Complete dünyanın en kapsamlı işletme bilim veri tabanıdır. Dünyada İşletme ve ilişkili bilim dalları ile ilgili en önemli tam metin içeriği ve kaynakçaları sağlar. Bu veritabanında sunulan kapsamlı bilgilerin parçası olarak, 1886'ya kadar uzanan en önemli işletme yayınlarının dizinleri ve özetleri bulunur. Buna ek olarak 1.300'den fazla yayın için arama yapılabilir alıntılanmış başvurular sağlanır.

Konular: Çevre Bilimleri,Fen Bilimleri,Ormancılık,Tarım ve Tarım Ticareti,Uygulamalı Bilimler,Veterinerlik,Yaşam Bilimleri

CABI Publishing tarafından oluşturulmuş olan CAB Abstracts (1973 to Present), tarım, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik ve çevre de dahil olmak üzere uygulamalı hayat bilimlerindeki araştırma ve geliştirme literatürünü içermektedir. Kapsamı, 1973'e kadar gitmektedir.

Konular: Anatomi ve Fizyoloji,Beslenme ve Diyetetik,Diş Hekimliği,Eczacılık ve İlaç Bilimi,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,Halk Sağlığı,Hemşirelik ve Tamamlayıcı Sağlık Bilimleri,Sağlık ve Tıp,Spor Hekimliği,Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp

Elsevier Yayınevi tarafından kullanıma sunulan Clinical Key veri tabanı, 35 tıbbi uzmanlık alanında yaklaşık 1.200 e- kitap, 610’un üzerinde e-dergiye ve 13.000 den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosuna tam metin olarak erişim sağlar. Veri tabanı 2016 yılından bu yana üniversitemiz IP adresleri üzerinden tüm kullanıcılarımızın erişimine açıktır. Clinical Key altındaki 1180+ kitaba erişim için sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sağ-üst köşesinde bulunan ''Register'' ikonuna tıklayıp kayıt yapmanız gerekmektedir. Bir seferlik bu kayıt işleminden sonra, kendi hesabınıza “ log in” bölümünden girerek bir çok özelliği kullanabilirsiniz.

Konular: Anatomi ve Fizyoloji,Beslenme ve Diyetetik,Halk Sağlığı,Hemşirelik ve Tamamlayıcı Sağlık Bilimleri,Sağlık ve Tıp

DynaMed, etkili ve kanıta dayalı hasta bakımını kolaylaştırmak için tasarlanmış klinisyen odaklı bir araçtır. Doktorumuz ve uzman personelimiz tarafından tıbbi literatürün titiz ve günlük olarak gözden geçirilmesi, zamanında ve objektif analiz, sentez ve rehberliğin kullanıcılarımızın parmak ucunda olmasını sağlar.

Konular: Multidisipliner

Kullanıcı sınırı bulundurmadan 172.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır. EBSCO eBook Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik ve yüksek ilgililik sıralaması, araştırmacıların ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara en hızlı şekilde erişmelerini sağlamaktadır.