Atıf Kontrol Veri Tabanları

Konular: Multidisipliner

SciVerse Scopus bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır. Sanat ve insani bilimlerin yanı sıra fen bilimleri, teknoloji, tıp ve sosyal bilimler alanında bütün dünyadan 5,000'in üzerindeki yayıncının 18,500'ün üzerindeki dergisini kapsar. Scopus %70'i 1996'dan beri yayınlanmış özetler ve oldukça geniş kaliteli web sayfaları ve patent bilgisi olmak üzere 43 milyon kayıt içerir.

Konular: Antropoloji,Biyografi,Coğrafya ve Harita Bilimi,Dil Bilimi,Din ve Felsefe,Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler,Etnik ve Kültürel Çalışmalar,Hukuk,İktisat,İletişim ve Medya,İşletme ve Yönetim,Pazarlama,Psikoloji,Siyaset Bilimi,Sosyal Çalışmalar,Sosyal ve Beşeri Bilimler,Sosyoloji,Tarih

Sobiad (Sosyal Bilimler Atıf Dizini); Türkiye merkezli 1308 dergide yayınlanan 400.000 üzeri makalenin yer aldığı ve 7,974,076 atıfın bulunduğu bir veri tabanıdır. Aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir. Veri tabanında hem makale başlığında hem de metin içinde arama yapılabilmektedir. Sobiad, aylık düzenli olarak güncellenmekte ve dergilerin yayınlanan sayıları veri tabanına eklenmektedir.

Konular: Anatomi ve Fizyoloji,Beslenme ve Diyetetik,Diş Hekimliği,Eczacılık ve İlaç Bilimi,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,Halk Sağlığı,Hemşirelik ve Tamamlayıcı Sağlık Bilimleri,Sağlık ve Tıp,Spor Hekimliği,Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp

Araştırmacıların, Türkiye kaynaklı sağlık bilimleri dergilerinde son yıllarda yayımlanmış güncel makalelere kolay ve tek bir merkezden ulaşmalarını sağlayarak, dergilerin atıf sayılarının arttırılmasını hedefleyen atıf tarama ve tam metin veri tabanıdır. Üniversitemiz IP adresleri üzerinden, her kullanıcının bir kereye mahsus ''yeni kullanıcı'' olarak kayıt olması gerekmektedir. Bu kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, kendi oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile her zaman kurum içi / kurum dışı erişim sağlayabilirsiniz. Not: Kayıt işlemi yapılarak belirttiğiniz e-posta adresine onay mesajı geldikten sonra veri tabanını kendi oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Üyelik kayıtları veri tabanı sistem yöneticileri tarafından kontrol edildikten sonra onay verildiği için onay mesajının ulaşması zaman alabilmektedir.

Konular: Multidisipliner

"Science Citation Index Expanded", "Social Sciences Citation Index", "Arts & Humanities Index", "Book Citaiton Index", "Conference Proceedings Citation Index (CPCI-S) ve (CPCI-SSH)" ten oluşan ISI-WoS (Web of Science) Atıf tarama veri tabanı, EKUAL kapsamında üniversitemiz IP adreslerinden kullanılabilmektedir. Başlıca dergi, kitap ve bildiri kayıtlarını barındıran Web of Science Core Collection, yenilik ve keşfin merkezindedir. Web of Science Core Collection, baştan başa kapsamıyla, metadatalarıyla ve doğru atıf indekslemesiyle kullanıcılara derinlemesine, güvenli ve doğru arama sağlayarak sorunsuz bir araştırma için yardımcı olur.