Açık Erişim Veri Tabanları

Konular: Edebiyat,Etnik ve Kültürel Çalışmalar

AATA Online , maddi kültürel mirasın korunmasıile ilgili 150.000'den fazla literatür özeti içeren kapsamlı bir veri tabanıdır. AATA artık Getty Koruma Enstitüsü'nün kendi koruma ve bilimsel araştırma projelerinin bir parçası olarak ya da Enstitünün dahil olduğu özel işbirliği projelerinin bir parçası olarak üretilen seçilmiş konuya özgü kaynakçaları içermektedir.

Konular: Multidisipliner

Arapça Koleksiyonlar Çevrimiçi (ACO), kamu malı Arapça dil içeriğinin halka açık bir dijital kütüphanesidir. Şu Dijital ACO için Sağlar erişim 12,795 karşısında Ciltler 7466 seçkin araştırma kütüphanelerinin zengin Arapça koleksiyonlarından derlenen konuları içermektedir.

Konular: Anatomi ve Fizyoloji,Biyoteknoloji,Uygulamalı Bilimler,Yaşam Bilimleri

ArrayExpress, sorgulanabilen ve indirilen verilerin fonksiyonel genomik deneylerinin bir veritabanıdır. Mikroarray ve yüksek verimlilikli sıralama çalışmalarından elde edilen gen ekspresyon verilerini içerir. Veri MIAME ve MINSEQE standartlarına göre toplanır. Deneyler doğrudan ArrayExpress'e gönderilir veya NCBI GEO veritabanından alınır.

Konular: Bilgisayar Bilimleri,Biyoloji,Fizik,İktisat,İşletme ve Yönetim,Matematik,Mühendislik

Fizik, matematik, bilgisayar bilimi, kantitatif biyoloji, kantitatif finans, istatistik, elektrik mühendisliği ve sistem bilimleri ve ekonomi alanlarındaki 1.637.047 e-baskıya açık erişim sağlar.

Konular: Tarım ve Tarım Ticareti

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Daire Başkanlığı Bitki Korunma Ürünleri Veri Tabanı

Konular: Anatomi ve Fizyoloji,Biyoloji,Yaşam Bilimleri

BAMS, sinir devreleri hakkında bilgi için çevrimiçi bir kaynaktır. Bağlantılı 5 modüle sahiptir: Beyin Bölümleri (gri madde bölgeleri, ana lif yolları ve ventriküller), Hücre Tipleri, Moleküller, Bağlantılar (bölgeler ve hücre tipleri arasında) ve İlişkiler (farklı nöroanatomik atlaslar tanımlanmış parçalar arasında). Nöroanatomik adlandırmalar sıçan, insan, makak, kedi ve faredir.

Konular: Anatomi ve Fizyoloji,Biyoloji,Yaşam Bilimleri

BrainInfo, beyindeki yapıları tanımlamaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. BrainInfo ayrıca beyin yapıları hakkında isim ve başka bilgiler verir. NeuroMaps özelliği standart Atlas şablonlarıyla ilgili her türlü veriyi gösterir ve görüntüler. Bu veri tabanı insan, makak ve kemirgen beyin atlaslarının ontolojilerini, makak beyninin indirilebilir şablonlarını, atlas oluşturma yöntemlerini ve IA Tools Registry'ye bir bağlantı içerir.

Konular: Fen Bilimleri,Mühendislik,Teknoloji,Uygulamalı Bilimler

Metrik Konvansiyonun yetkisi altında, BIPM, SI ağırlıklarının ve dünyadaki önlemlerin eşitliği sağlanmasına yardımcı olur. Bunu, üyelerini Sözleşmenin üye devletlerinin ulusal metroloji laboratuvarları olan bir dizi danışma komitesi aracılığıyla ve kendi laboratuvar çalışmaları aracılığıyla yapar.

Konular: Mühendislik,Uygulamalı Bilimler

Tüm ASCE yayınlarına kolay bibliyografik erişim sağlamak için tasarlanmıştır. Veritabanı tüm dergileri, konferans bildirilerini, kitapları, standartları, kılavuzları, dergileri ve gazeteleri kapsamaktadır. Bildiri özetleri içeren gazete makaleleri 1970'e kadar uzanmaktadır.

Konular: Biyoteknoloji,Coğrafya ve Harita Bilimi,Fen Bilimleri,Mühendislik,Teknoloji,Uygulamalı Bilimler

1999 ve 2000 yılları arasında, Soğuk Bölgeler Bibliyografya Projesi (CRBP), Kongre Kütüphanesi Federal Araştırma Bölümü (FRD) ile ABD Ordusu Soğuk Bölgeler Araştırma ve Mühendislik Laboratuvarı (CRREL) Dış Birliği arasında bir bütünlük anlaşması kapsamında gerçekleştirildi. Bağlantı. CRREL ve FRD'nin misyonu, soğuk bölgelerdeki bilim ve teknoloji hakkındaki bilgileri yaymaktı. Buradaki soğuk bölgeler, hem kutup bölgeleri hem de çevresindeki soğuk okyanuslar ve dünyadaki alpin bölgeler olarak tanımlanmaktadır. Personel bu görevi, dünyanın soğuk bölgelerinin bilimi ve teknolojisi üzerine 40 yılı aşkın kapsamlı bir materyal veritabanını koruyarak ve sürekli güncelleyerek gerçekleştirmiştir.