Intihal.Net


Hem akademik süreçte hazırladığınız yayınların, hem de öğrencileriniz tarafından hazırlanan ödevlerin intihal denetimini gerçekleştirebileceğiniz İntihal.Net sistemine abonelik gerçekleştirilerek Üniversitemiz internet uçlarından hizmete açılmıştır.

Sistem üzerinde sadece mu.edu.tr veya posta.mu.edu.tr uzantılı mail adresiyle yapılan başvurular onaylanacaktır. Sistemi kullanmak istiyorsanız lütfen mu.edu.tr veya posta.mu.edu.tr uzantılı mail adresinizle başvuru gerçekleştiriniz.

Daha önceki yıllarda açılan deneme erişiminde oluşturduğunuz hesabınız varsa kullanmaya devam edebilirsiniz.

Erişim Adresi: intihal.net

İntihal.Net birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır. Türkiye'nin en büyük dijital bilimsel veri tabanı ile dokümanlarınızın özgünlükleri test edilmektedir.

Kolay kullanımlı ara yüzü ile 3 adımda intihal tespiti yapabilirsiniz. Bulut tabanlı uygulaması ile birkaç dakika içinde intihal testinizi sonuçlandırabilirsiniz.

İntihal.Net'in Türkiye'de yayın yapan dergilerin %90'ından fazlasını ve on binlerce basılı kitabı kapsamaktadır. İntihal Tespit yazılımları öğrencileri sadece denetlemez aynı zamanda özgün değerler üretmesine teşvik eder. İntihal.Net 'e üye kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı olarak hiçbir sınırlama olmaksızın sistemi kullanabilir. Manipüle edilemeyen sonuç ekranı ve sonuç çıktısını karekod ile kolayca doğrulayabilirsiniz.

DENETLENEN İNTİHAL TÜRLERİ


ÇOĞALTMA: Başka birisinin çalışmasını direk alma ve kendi çalışması olarak gösterme.

KOPYALAMA: Bir başka çalışmanın bir kısmını direk kopyalama ve kendi çalışmasına eklemek.

KOPYALA AMA DEĞİŞTİR: Başka bir kaynaktan kopyaladığı yazıyı küçük değişiklikler ile kendi yazısına ekleme .

MOZAİK: Birden fazla kaynaktan aldığı çalışmaları birleştirmek.

KENDİNİ İNTİHAL: Daha önce yaptığı bir çalışmasından kopyalamadır.