E-Dergi Veri Tabanları

Konular: Astronomi ve Astrofizik,Din ve Felsefe,Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler,Edebiyat,Eğitim,Fen Bilimleri,Fizik,Görsel Sanatlar,Halk Sağlığı,İktisat,İşletme ve Yönetim,Psikoloji,Sağlık ve Tıp,Siyaset Bilimi,Sosyal Çalışmalar,Sosyal ve Beşeri Bilimler,Tarih,Teknoloji,Yaşam Bilimleri

Academic Search Complete, 7.300’den fazla hakemli dergi dahil, 8.500’den fazla tam metinli süreli yayın ile en kapsamlı akademik, multidisipliner tam metin veritabanıdır. Tam metinlere ilaveten, bu veritabanı, 12.500’den fazla dergi ve monograflar, raporlar, konferans tutanaklar, vb. dahil olmak üzere toplamda 13.200’den fazla yayın için dizin ve özetler sunar.

Konular: Biyoloji,Biyoteknoloji,Eczacılık ve İlaç Bilimi,Kimya,Mühendislik

Amerikan Kimya Derneği tarafından yayınlanan, uygulamalı kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, biyoteknoloji, temel kimya, organik kimya, eczacılık, polimer ve malzeme bilimi vb. konuları kapsayan 50'den fazla dergiye ilk sayılarından bu yana tam metin erişim olanağı sunan veri tabanı, Üniversitemiz IP adresleri üzerinden erişime açıktır. Dergilerden konunuzla ilgili makaleleri ücretsiz olarak e-posta adresinize gönderen; ASAP Alerts ve TOC Alerts duyuru hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız; lütfen http://pubs.acs.org/journals/asap/ adresini ziyaret ediniz.

Konular: Bilgi Teknolojileri,Mühendislik,Uygulamalı Bilimler,Biyoteknoloji,Teknoloji

Amerikan Test ve Malzemeler Derneğinin, üretim teknolojileri ve mühendislik alanında tam metin erişim sağlayan bir veri tabanıdır. Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Sağlık ve Güvenlik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Malzeme Bilimi Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Nükleer, Güneş, Jeotermal Enerji, Petrol Mühendisliği alanlarında, e-kitap, e-dergi, standartlar, AR-GE çalışmaları vb. yayınları kapsamaktadır.

Konular: Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler,Hukuk,İktisat,İşletme ve Yönetim,Pazarlama,Politika ve Hükümet,Siyaset Bilimi,Tarım ve Tarım Ticareti,Tüketici Sağlığı

Business Source Complete dünyanın en kapsamlı işletme bilim veri tabanıdır. Dünyada İşletme ve ilişkili bilim dalları ile ilgili en önemli tam metin içeriği ve kaynakçaları sağlar. Bu veritabanında sunulan kapsamlı bilgilerin parçası olarak, 1886'ya kadar uzanan en önemli işletme yayınlarının dizinleri ve özetleri bulunur. Buna ek olarak 1.300'den fazla yayın için arama yapılabilir alıntılanmış başvurular sağlanır.

Konular: Anatomi ve Fizyoloji,Beslenme ve Diyetetik,Diş Hekimliği,Eczacılık ve İlaç Bilimi,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,Halk Sağlığı,Hemşirelik ve Tamamlayıcı Sağlık Bilimleri,Sağlık ve Tıp,Spor Hekimliği,Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp

Elsevier Yayınevi tarafından kullanıma sunulan Clinical Key veri tabanı, 35 tıbbi uzmanlık alanında yaklaşık 1.200 e- kitap, 610’un üzerinde e-dergiye ve 13.000 den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosuna tam metin olarak erişim sağlar. Veri tabanı 2016 yılından bu yana üniversitemiz IP adresleri üzerinden tüm kullanıcılarımızın erişimine açıktır. Clinical Key altındaki 1180+ kitaba erişim için sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sağ-üst köşesinde bulunan ''Register'' ikonuna tıklayıp kayıt yapmanız gerekmektedir. Bir seferlik bu kayıt işleminden sonra, kendi hesabınıza “ log in” bölümünden girerek bir çok özelliği kullanabilirsiniz.

Konular: Anatomi ve Fizyoloji,Beslenme ve Diyetetik,Halk Sağlığı,Hemşirelik ve Tamamlayıcı Sağlık Bilimleri,Sağlık ve Tıp

DynaMed, etkili ve kanıta dayalı hasta bakımını kolaylaştırmak için tasarlanmış klinisyen odaklı bir araçtır. Doktorumuz ve uzman personelimiz tarafından tıbbi literatürün titiz ve günlük olarak gözden geçirilmesi, zamanında ve objektif analiz, sentez ve rehberliğin kullanıcılarımızın parmak ucunda olmasını sağlar.

Konular: Eğitim

Education Source eğitim öğrencilerinin, profesyonellerin ve karar vericilerin gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Koleksiyon 2,850'den fazla süreli yayın için dizin ve öz sağlamaktadır ve 1,800'den fazla günlük, 550 kitap ve monograf, eğitimle ilgili konferans belgeleri, kitap incelemeleri ve 100,000'in üzerine kontrol edilen ve çapraz başvurulan eğitim testlerinin adları dahil olmak üzere 4 milyondan fazla makale için alıntı içermektedir

Konular: Çevre Bilimleri,Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler,İşletme ve Yönetim,Kütüphane ve Enformasyon Bilimi,Pazarlama,Politika ve Hükümet,Siyaset Bilimi

İnsan Kaynakları Yönetimi, Yönetim Bilimleri, Pazarlama, Kamu Yönetimi, Çevre Yönetimi, Turizm Otelcilik, Eğitim, Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Yönetim, Kütüphanecilik konularında yayınlanan 305 dergi içeriği, 2017 yılı itibariyle TÜBİTAK ULAKBİM üzerinden üniversitemizin erişimine açılmıştır.

Konular: İşletme ve Yönetim,Pazarlama

Hospitality & Tourism Complete, konukseverlik ve turizmle ilgili tüm alanlara ilişkin akademik araştırma ve sektör haberleri içerir. Bu koleksiyonda kapsamı 1965'e kadar uzanan 828.000'den fazla kayıt bulunmaktadır. Süreli yayınlar, şirket ve ülke raporları ve kitaplar içeren 490'den yayının tam metni bulunmaktadır.

Konular: Güç ve Enerji,Mühendislik,Teknoloji,Uygulamalı Bilimler

Bu veri tabanı ile; Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Institute for Electrical Engineers (IEE) tarafından 1988'den günümüze yayınlanmış bütün süreli yayınlarına (journal, transaction, magazine, letter), IEEE ve IEE tarafından 1988'den günümüze kadar gerçekleştirilmiş bütün konferanslarına ait bildirilere, Bütün güncel IEEE Standartlarına, 1950-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makalelere, tam metin olarak erişilmektedir.